Karate se trenira bos u odeći koja se naziva karate kimono. Karate kimono je bele boje i sastoji se od gornjeg i donjeg dela i pojasa. Boja karate pojasa određuje stepen onoga koji ga nosi. Početnici koji tek počinju sa vežbanjem karatea nose beli karate pojas. Karate kimono i beli karate pojas je sve što vam od opreme za početak treba. Kako budete napredovali u karateu i počeli se interesovati za takmičenja treba će vam i još ova karate oprema: štitnici za noge i stopala, štitnik za zube.

Bma karate pojas
Za takmičenja vam treba crveni i plavi pojas kojeg nosite u borbi zavisno o poziciji na listi. Uzrast kadeta (14 i 15 godina) obavezni su da nose i masku za lice i štitnik za telo. U dobrovoljnu opremu spadaju i suspenzori i ženski štitnik za grudi.
Takmičari moraju nositi Karate kimono bez pruga, tačkica ili ličnog veza. Nacionalni amblem ili državna zastava se nosi na levoj strani grudi, na gornjem delu kimona i ne može prelaziti dimenzije 12cmx 8cm. Samo originalna oznaka proizvodača može biti izložena na kimonu. Dodatno, identifikacija izdata od organizacionog odbora se nosi na leđima. Jedan takmičar mora nositi crveni, a drugi plavi pojas. Crveni i plavi pojasevi moraju biti široki oko 5cm i dovoljne dužine da su im krajevi nakon pravilnog vezivanja čvora dugi po 15 cm. Karate Pojas mora biti od obične crvene i plave boje, bez ikakvih ličnih vezova, reklama ili oznaka, osim uobičajenih oznaka proizvođača.
Gornji deo karate kimono, kada je stegnut pojasom oko struka, mora biti minimalne dužine da prekriva kukove, ali ne sme prekrivati više od tri četvrtine butina. Takmičarke mogu nositi belu majicu ispod gornjeg dela karate kimona.
Maksimalna dužina rukava karate kimono je takva da ne sme biti duža od zgloba šake, a minimalna do polovine podlaktice. Rukavi karate kimono ne smeju biti zavrnuti ili podvrnuti. Nogavice donjeg dela karate kimono moraju biti dovoljno dugačke da prekrivaju minimalno dve trećine potkolenice, a ne smeju biti duže od skočnog zgloba i ne smeju biti podvrnute ili zavrnute.
Sledeća zaštitna oprema je obavezna:
Rukavice odobrene od strane WKF-a, jedan takmičar nosi crvene, a drugi plave.
Štitnik za telo – body protection (za sve takmičare), plus štitnik za grudi za takmičarke, odobreni od strane WKF-a.
Štitnik za potkolenice, odobreni od strane WKF-a, jedan takmičar nosi crvene, a drugi plave.
Štitnik za stopala, odobreni od WKF-a, jedan takmičar nosi crvene, a drugi plave.
Uz sve gore navedeno, kadeti su obavezni da nose zaštitnu masku za lice, odobrenu od strane WKF-a. Suspenzori nisu obavezni, ali ako se koriste onda moraju biti odobreni od strane WKF-a.
Sva zaštitna oprema mora biti odobrena od strane WKF.
Dužnost Match Supervisor-a (Kontrolora) je da pre svakog meča ili borbe proveri da li takmičari nose odobrenu opremu. (U slučaju Kontinentalnih, Međunarodnih ili Nacionalnih prvenstava oprema koja je odobrena od WKF-a se mora prihvatiti i ne može se zabraniti).
Upotrebu bandaža, zavoja ili neke druge zaštitne opreme zbog povrede odobrava Glavni Sudija, na savet (uz saglasnost) službenog (turnirskog) doktora.
BMA, lider na tržištu proizvodnje i distribucije opreme za borilačke sportove,
Kompletna oprema za karate, brendovi BMA i Adidas,
Vežbajte i pobeđujte sa nama !!!
Vaš BMA !