Primač
Prilikom izbora ove igračke uloge važno je utvrditi status sposobnosti i karakteristika bitnih, Štitnik za kolena odbojka, za uspešnost navedenog igrača:
1. sposobnost odličnog vida
2. mogućnost maksimalnog spajanja podlaktica prilikom podlaktičnog odbijanja (morfološka karakteristika).
Ako su navedeni zahtjevi ispunjeni, ovaj igrač ima početne predispozicije da bude uspješan i precizan kod prijema raznovrsnih servisa nakon kojih se u fazi napada otvaraju mogućnosti postignuća najvećeg broja bodova (10 do 11 od ukupnih 25 bodova u jednom setu) Štitnik za kolena odbojka
Smeč dugačke i kratke „dijagonale“ te smeč dugačke i kratke „paralele“ podrazumijevaju uobičajeni repertoar tehnike smečera. Smeč „od bloka“ postaje sve jače i uspješnije taktičko oružje ovog igrača. (Janković, Đurković, Rešetar, 2009.)
Primač – napadač dobio je naziv upravo zbog važne, primarne katarketristike brzog prijelaza iz akcije prijema servisa u kaciju napada, što u modernoj odbojci omogućuje visoku uspješnost tom igraču, ali i njegovoj ekipi u fazi igre nakon prijema servisa, Štitnik za kolena odbojka
Korektor
U sistemu igre 5-1, koji se danas najčešće sreće u muškoj odbojci, igrač koji se nalazi u paru po dijagonali (na suprotnim stranama) sa dizačem, našom odbojkaškom terminologijom zove se korektor. Koren njegovog naziva je verovatno u ulozi koju ima. Osim što učestvuje u napadu iz idealnih situacija, njegov doprinos je najvredniji kada izvršava korekciju napadom ,,teških lopti” dignutih iz lošijih prijema i teških odbrambenih situacija. U procentu realizacije takvih lopti, kojih na utakmici ima puno, često je ključ krajnjeg ishoda meča i zato je uloga korektora izuzetno važna.
U drugim zemljama naziv za igrače na ovoj poziciji je drugaciji. Italijani ga zovu „opposto“ (suprotan), u engleskoj terminologiji je „opposite hitter“ (suprotan napadač), a u nekim zemljama ga zovu i „dijagonala“.
U principu, ovaj igrač ne učestvuje u prijemu servisa već u toj fazi igre učestvuje u napadu iz prve i druge linije (kada je dizač u prvoj liniji), što mu je i primaran zadatak. Obično to radi sa kraja, sa desne strane terena gledajući ka mreži, iz „Zone 1“ (druga linija) i „Zone 2“ (prva linija), osim kada se dizač nalazi u „Zoni 1“ u fazi prijema servisa, pa korektor napada sa suprotne strane iz „Zone 4“ (prva linija), tj. sa leve strane terena, Štitnik za kolena odbojka
U fazi odbrane se nalazi takođe sa desne strane terena, u bloku u „Zoni 2“ i u odbrani polja u „Zoni 1“.
Korektor je najmoćniji napadač tima, pa zato i dobija ubedljivo najveći broj lopti u napadu. Pravi je atleta pa su u skladu sa tim njegova konstitucija i psiho-fizičke i motoričke mogućnost kako bi mogao da izdrži čitav meč sa ujednačenim ritmom i intezitetom.
Libero
Nakon Olimpijskih igara u Atlanti 1996. FIVB je za predstojeće Olimpijske igre u Sidneju 2000. godine uveo novog specijalnog igrača: LIBERA. Libera je lako prepoznati na terenu jer nosi različitu boju dresa od svojih saigrača i uvek se nalazi u zadnjem delu terena gde može zameniti bilo kog igrača. Libero ne sme servirati, smečevati niti se rotirati sa igračima na prvoj liniji terena, ali igra vrlo važnu ulogu u prijemu protivničkog servisa i odbrani polja. Libero je uveden da bi uz pomoć bolje odbrane polja poeni duže trajali i da bi se dala prilika i nižim igračima koji u današnje vreme nemaju velike šanse uspeti kao napadači ili kao igrači prve linije, Štitnik za kolena odbojka.
Izvor : marapavlovic5.wordpress.com
https://bmatrading.com/product/stitnik-za-kolena/
Štitnik od poliestera, elastičan, punjenje: sunđer/pena.
Boja: Bela. Veličine :xs.s, m, l, xl.
Vaš Bma Trading.